Досвід

Центром стратегічного розвитку територій розроблено та реалізовуються Стратегії розвитку та інвестиційні плани, економічні та соціальні проекти для міст, селищ та сіл України. Підґрунтям для їх підготовки є масштабні моніторингові дослідження з використанням програмно-проектної методології та сучасних інформаційно-аналітичних систем.

Розробка та супровід Стратегій розвитку

Ми є авторами Стратегій розвитку:

 • Солонянської об’єднаної територіальної громади (Дніпропетровська область, Україна) (18 населених пунктів, 14733 населення);
 • Святовасилівської об’єднаної територіальної громади (Дніпропетровська область, Україна) (19 населених пунктів, 4759 населення);
 • Попільнянської об’єднаної територіальної громади (Житомирська область, Україна) (13 населенних пунктів, 15008 населення);
 • Квітневої об’єднаної територіальної громади (Житомирська область, Україна) (5 населенних пунктів, 4332 населення);
 • Андрушківської об’єднаної територіальної громади (Житомирська область, Україна) (4 населених пунктів, 3777 населення);
 • Ширяївської об’єднаної територіальної громади (Одеська область, Україна) ( 5 населених пунктів, 11410 населення)
 • м. Василівка (Запорізька обл.);
 • с. Семенівка (Мелітопольський район, Запорізька обл.);
 • Гірсівської об’єднаної територіальної громади (Приазовський район, Запорізької обл.);
 • Більмацької об’єднаної територіальної громади (смт. Більмак (смт Куйбишеве) та Більмацький район Запорізької обл.) (включає в себе близько 14 населених пунктів);
 • маркетингу;
 • смт. Якимівка та Якимівський район Запорізької обл. (включає в себе близько 30 населених пунктів).

Ми є співавторами Стратегії розвитку Запорізької області та Стратегії культурного розвитку м. Вінниця.

Активними учасниками та співавторами розробки Плану інтеркультурної інтеграції м. Мелітополь на 2016-2020 р.р. та Стратегії розвитку м. Мелітополь (Запорізька обл.), яка тільки за 2016 рік дозволила залучити до міста 75,1 млн грн додаткових коштів.

 

Розробка та реалізація Проектів розвитку

Центром стратегічного розвитку територій спільно з громадською організацією «Комітет Майбутнього «Солідарність і відповідальність» успішно реалізовано Проекти розвитку:

Проект ПРООН «Працевлаштування впо в Україні та місцевого населення Донецької та Луганської областей» (2015р.) (партнери ТзОВ «Метстар Компані»). Основна діяльність спрямована на працевлаштування переселенців із зони АТО. 

Проект «Вікно у світ» від БФ «Фонд Джиджер» (2016). Мета – ремонт та облаштування розвиваючої кімнати у Мирненському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей.

Бізнес-інкубатор «Ліфт» – найбільший діючий бізнес-інкубатор у південно-східній Україні (за підтримки USAID та GIZ) (більше 1000 м2);

Інвестиційна платформа – інтеграційний ресурсний простір для потреб та розвитку малого та середнього підприємництва;

Бізнес-освіта – навчальна та тренінгова програма «Реальне підприємництво» (сумісно з Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького).

«YOUth vote» проект The Ukraine National Initiatives to Enhance Reforms (UNITER), Pact та USAID (2015р.), головна мета – показати молодим людям віком від 18-29 років необхідність прийняття участі у виборчому процесі, тим самим безпосередньо впливаючи на результати виборів. Youth vote – це колективний пошук творчих шляхів для вдосконалення практики демократії.

Проект «Перспективи громадського контролю за витратою бюджетних кош тів в м. Мелітополі» спонсор «Міжнародний фонд відродження» (2015-2016 рр.).

Проект «Сквер дружби» від ПАО «Запоріжсталь», конкурс «Ми – це місто» (2016). Мета – об’єднання мелітопольців навколо ідеї облагородження місцевості у мікрорайоні міста та облаштування місця для активного відпочинку городян.